A boldog reménység

„Várván ama boldog reménységet és a nagy Istennek és megtartó Jézus Krisztusunknak dicsősége megjelenését.” (Tit 2,13)
„Jézus megígérte: elmegy és helyet készít számunkra, hogy ahol Ő van, mi is ott lehessünk. Örökké drága arcának világosságában lakozhatunk majd. Szívem ujjong az örömtől e diadalmas távlat láttán. Már majdnem otthon vagyunk. Menny, édes menny! Ez a mi örök otthonunk. Minden pillanatban örülök annak, hogy Jézus él, és mert Ő él, mi is élni fogunk. Lelkem azt mondja: Dicsérd az Urat! A teljesség Jézusban van, mindenre elegendő, miért halnánk meg, vagy tengődnénk idegen földeken? Éhezem, szomjazom az üdvösséget, az Isten akaratával való teljes összhangot.
Jó reménységünk van Jézus által. Ő lelkünk bátorságos és erős horgonya, és beljebb hatol a kárpitnál. Ez a reménység többet ér minden evilági gazdagságnál, így a földi kincsek nem jelentenek ösztönzést számunkra, hiszen azok mulandók. Reménységünk megragadja a láthatatlan örökséget, s azokat a kincseket, amelyek tartósak, romolhatatlanok, tiszták, és nem múlnak, nem halványulnak el…
Mulandó testünk meghalhat, és sírba temethető. Az áldott reménység mégis él a feltámadásig, amikor Jézus hangja előhívja az alvó port. Akkor örvendezünk majd az áldott, dicső reménység teljességének. Tudjuk, hogy kinek hittünk. Nem futottunk hiába, és nem munkálkodtunk hasztalanul. Gazdag jutalom van előttünk, és ha bátorsággal kitartunk, biztosan elnyerjük…
Van üdvösség számunkra, miért vagyunk hát távol a forrástól? Miért nem jövünk Jézushoz, hogy lelkünk felfrissüljön és virágozhasson Istenben? Miért ragaszkodunk annyira a földi dolgokhoz? Van valami jobb, hogy gondolkodjunk és beszéljünk róla… Időzzünk Jézus szeretetteljes, folt nélküli jelleménél, és szemlélés által mi is elváltozunk majd ugyanarra a képmásra. Legyetek bátrak! Higgyetek Istenben!” (In Heavenly Places [Mennyei helyeken], 352. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro