A hűségeseknek elkészített koronák

„Ama nemes harcot megharcoltam, futásomat elvégeztem, a hitet megtartottam. Végezetre eltétetett nékem az igazság koronája, melyet megád nékem az Úr ama napon, az igaz Bíró; nemcsak nékem pedig, hanem mindazoknak is, akik vágyva várják az Ő megjelenését.” (2Tim 4,7–8)
„Isten gyönyörködve tekint az igazakra, nyíltakra és becsületesekre. Angyalokra bízták az ilyen emberek koronájának elkészítését, s az Isten trónjáról áradó fény ezeken a ragyogó koronákon tükröződik majd vissza.” (Bizonyságtételek V., 96. o., magyar kiadás: 75. o.)
„Beszélgessünk mennyei dolgokról. Beszéljünk Jézusról, szeretetteljes lényéről, dicsőségéről, irántunk megnyilatkozó, soha meg nem szűnő szeretetéről, és hagyjuk, hogy szívünk túlcsorduljon a Jézus iránt érzett szeretettől és hálától. Ő meghalt, hogy megmentsen minket. Legyetek készen, hogy találkozzatok Uratokkal békességben! Akik elkészülnek arra, hogy elfogadják az élet soha el nem halványuló koronáját, örökké Isten országában lakoznak majd Krisztussal, a mennyei angyalokkal, és azokkal, akiket Krisztus drága vére megváltott.
Ama napon az üdvözültek az Atya és a Fiú dicsőségében tündökölnek majd. A mennyei angyalok, megérintve aranyhárfáikat, üdvözlik a királyt és győzelmének gyümölcseit – azokat, akik megmosták és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében. Felcsendül a diadalének, és betölti a mennyet. Krisztus diadalmaskodott. Belép a mennyei csarnokokba megváltottaival – azokkal, akik tanúsítják, hogy szenvedésteljes, önfeláldozó küldetése nem volt hiábavaló.” (Sons and Daughters of God [Isten fi ai és leányai], 362. o.)
„A dicsőség koronája ékesíti majd azok homlokát, akik várják Jézust, akik vágyódnak az Üdvözítő megjelenésére. A várakozókat koronázzák meg dicsőséggel, tisztességgel és halhatatlansággal a mennyben. Nem kell a világ megbecsüléséről vagy nagyjainak dicséretéről beszélned. Ez mind hiábavalóság. 
Csak érintse őket Isten ujja, és nemsokára visszatérnek a porba. Azt akarom becsülni, ami maradandó, ami halhatatlan, ami nem pusztul el soha – egy koronát, amely minden más fejdísznél értékesebb, melyet valaha uralkodók homlokára helyeztek.” (Review and Herald, 1869. augusztus 17.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro