A királyi család

„Szeretteim, most Isten gyermekei vagyunk, és még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz, hasonlókká leszünk Őhozzá; mert meg fogjuk Őt látni, amint van.” (1Ján 3,2)
„Járhat-e földi előléptetés ekkora megbecsüléssel, hogy valaki Isten fiává, a mennyei király gyermekévé, a királyi család tagjává lehet? A földi nemesek csak emberek, meghalnak és visszatérnek a porba. Dicséretük és tiszteletük nem jár tartós megelégedettséggel. De az Istentől jövő megbecsülés maradandó.
Isten örököseivé, Krisztus örököstársaivá lenni kimondhatatlan gazdagságra jogosít – olyan kincsekre, amelyek értékéhez képest az arany és ezüst, a gyémánt és a földi drágakövek jelentéktelenek.” (Review and Herald, 1884. június 10.)
„Az Atyával és Fiával, Jézus Krisztussal való közösség azt jelenti, hogy megnemesedünk, kimondhatatlan öröm részesei és dicsőségesek leszünk. Az élelemnek, ruházatnak, munkának és jólétnek meglehet a maga értéke, de Istennel kapcsolatban lenni, s az isteni természet részesévé emelkedni – ez az igazi érték. Életünk legyen Krisztus által elrejtve Istenben. S bár még nem tudjuk, mivé leszünk, amikor Krisztus, a mi életünk megjelenik, akkor mégis olyanok leszünk, mint Ő, mert úgy látjuk majd Őt, amint van.
A keresztény jellem fejedelmi méltósága előragyog, mint a nap, s a Krisztus arcáról tündöklő sugarak visszatükröződnek azokról, akik megtisztították magukat, amint Ő is tiszta. Az sem túl nagy ár, ha mindenünket, még az életünket is feláldozzuk azért az előjogért, hogy Isten fi aivá legyünk.” (Bizonyságtételek IV., 357. o.)
„Amikor János halandó mivoltában látta Isten dicsőségét, halottként esett össze, mert nem bírta elviselni a látványt. De amikor Isten gyermekei halhatatlanságot öltenek magukra, úgy látják majd Őt, amint van. A trón előtt állnak majd, mert a szeretett Fiú elfogadta őket. Minden álnokságukat eltörölte, minden bűnüket elfedte. Most már láthatják Isten királyi székének teljes dicsőségét. Részt vettek Krisztus szenvedéseiben, munkatársai voltak a megváltásban, részestársai az örömben; ott látják Isten országában a megmentetteket, akik Istent dicsőítik az örökkévalóságon át.” (Bizonyságtételek IX., 285. o., magyar kiadás: 193. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro