A szentély megtisztítása

„Látám éjszakai látásokban, és ímé az égnek felhőiben mint valami emberfi a jöve; és méne az öreg korúhoz, és eleibe vivék őt.” (Dán 7,13)
„Mennybemenetele után Üdvözítőnk mint Főpap kezdte el munkáját. Pál azt mondja: »Mert nem kézzel csinált szentélybe, az igazinak csak másolatába ment be Krisztus, hanem magába a mennybe, hogy most Isten színe előtt megjelenjék érettünk.« (Zsid 9,24) Tizennyolc évszázadon át közbenjárói szolgálata a szentély első részében folyt. Krisztus vére, melyre a bűnbánó bűnösök érdekében hivatkozik, biztosította a megbocsátást, és azt, hogy az Atya elfogadta őket, de bűneik még a feljegyzések könyveiben maradtak.
Amint az ószövetségi jelképes szolgálat során az év végén volt egy elfedező, engesztelő áldozat, így mielőtt Krisztusnak az emberek megváltásáért végzett műve befejeződik, el kell végezni az elfedező munkát a bűn szentélyből való eltávolításáért. Ez a szolgálat kezdődött el akkor, amikor a 2300 nap véget ért… Főpapunk akkor lépett be a szentek szentjébe, hogy elvégezze ünnepélyes munkájának utolsó szakaszát: megtisztítsa a szenthelyet…
Főpapunk belépése a szentek szentjébe – a szentély megtisztítása végett – beteljesíti a Dán 8,14-ben felvázolt képet, ahogyan Dán 7,13 is bemutatja; vagy amint Malakiás jövendölése szerint az Úr belép az Ő templomába. Ezek ugyanannak az eseménynek a leírásai, sőt ezt ábrázolja a vőlegény házasságra lépése is, amint Krisztus vázolta a tíz szűzről szóló példázatban, Máté evangéliuma 25. fejezetében.
A szentély megtisztítása a vizsgálat munkáját is felöleli – azaz az ítéletet. Ezt a munkát Krisztus  visszajövetele előtt kell elvégezni, hogy megválthassa népét, mert amikor eljön, jutalma vele lesz, hogy kinek-kinek a cselekedetei szerint fizessen.
A végső elszámolás napján állás, rang, vagyon egy hajszálnyival sem változtatja meg senkinek a sorsát. A mindent látó Isten minden embert annak alapján ítél meg, mennyire tiszta, nemes, és mennyire szereti Krisztust.” (Faith I Live By [Hit, amely által élek], 207. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro