A szivárvánnyal körülvett trón

„Hallottam szózatot az égből, mint sok vizek zúgását és mint nagy mennydörgésnek szavát; és hallottam hárfások szavát, akik a hárfájukkal hárfáztak. És énekeltek mintegy új éneket a királyiszék előtt, és a négy lelkes állat előtt és a Vének előtt; és senki meg nem tanulhatta azt az éneket, csak a  száznegyvennégyezer, akik áron vétettek meg a földről.” (Jel 14,2–3)
„A trón feletti szivárvány örökkévaló bizonyságtétel: »Isten úgy szerette a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy ha valaki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.« (Ján 3,16) Ahogy a szivárványt a felhőben a napfény és a zápor egyesülése alakítja ki, úgy képviseli a királyi széket körülvevő szivárvány az irgalom és igazság egyesült erejét. Nem az igazságnak kell egyedül fenntartania, mert ez elhomályosítaná a trón feletti szivárvány dicsőségét, és az ember csak a törvény büntetését látná. De ahol nincs igazság, ott nem lenne stabilitása Isten kormányzatának. Az ítélet és irgalom együttese teszi teljessé az üdvösséget…
Az irgalom felhív bennünket, hogy lépjünk be a kapukon Isten városába, az igazság pedig minden engedelmes léleknek megad minden kiváltságot – mint a királyi család tagjának, a mennyei király gyermekének. Ha jellemünk fogyatékos lenne, nem léphetnénk be a kapukon, melyeket az irgalom megnyitott az engedelmesek előtt. Mert az igazság ott áll a kapunál, és szentséget igényel mindenkitől, aki látni fogja Istent.
Ha hatályon kívül helyeznék az igazságot, kinyithatná-e az isteni irgalom a kapukat az egész emberiség előtt, a jellemre való tekintet nélkül? A hűtlenné válás és lázadás rosszabb feltételei alakulnának ki a mennyben, mint mielőtt Sátánt kiűzték. A menny békéje, boldogsága és összhangja megtörne. A mennybe érkezés nem változtatja meg az ember jellemét; a megváltottak boldogsága abból fakad, hogy jellemük már a Földön átalakult Krisztus képmására. A szentek először a földi életben voltak szentek.
Az ember üdvösségének – amiért Krisztus ilyen áldozatot hozott – van egyedül értéke, mert ez szabadít meg a bűntől… Isten törvényét tehát nem gyengíti az evangélium, de a bűn hatalma megtörik, és az irgalom jogarát a bűnbánó bűnös felé nyújtják… Isten sohasem feledkezik meg követőiről a gonosz ellen vívott küzdelmükben. Jézusról beszéljünk, Őróla elmélkedjünk!” (Review and Herald, 1892. december 13.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro