Az élet kalauza

„És az egek kijelentik az Ő igazságát, mert az Isten bíró.” (Zsolt 50,6)
„…a felhők elvonulnak, és láthatóvá lesz a csillagos ég, amely leírhatatlan fényben tündököl a sötét és haragos égbolt hátterében. A mennyei város dicsősége átsugárzik a félig nyitott ajtókon.” (A nagy küzdelem, 639. o., Korszakok nyomában, 568. o.)
„A templomban látszani fog a szövetség ládája, amelybe a két kőtáblát, Isten törvényének két tábláját helyezték. A két kőtáblát előhozzák helyéről, és látni lehet rajtuk az Isten ujjával írt Tízparancsolatot. A szövetség ládájában fekvő két kőtábla meggyőző bizonyságtétel lesz Isten törvénye igazságáról és kívánalmairól.
Szentségtörő elmék és szívek azt képzelik, elég hatalmasak ahhoz, hogy megváltoztassák az időket és Isten törvényét. Ám a menny levéltárának biztonságában, Isten szövetségének ládájában ott áll a két kőtáblára írt parancsolatok eredetije. Földi hatalmasság nem juthat hozzá a két kőtáblához.” (HNA Biblia-kommentár VII., 972. o.)
„Majd az égen megjelenik egy kéz. Két egymásba hajtott kőtáblát tart. A próféta ezt mondja: »Az egek kijelentik az Ő igazságát, mert az Isten bíró.« (Zsolt 50,6) A szent törvény, Isten igazsága, amely mennydörgés és fényesség közepette az élet kalauzaként hangzott el a Sínai-hegyről, most az ítélet mércéjeként tárul az emberek elé. A kéz szétnyitja a táblákat, és a Tízparancsolat szabályai tüzes tollal írt igéknek látszanak, s oly tisztán rajzolódnak ki, hogy mindenki el tudja olvasni. Az emlékek fölelevenednek, a babonaság és az eretnekség sötétsége szertefoszlik, és Isten tíz rövid, átfogó, hiteles igéje a Föld lakói elé tárul. Lehetetlen leírni azoknak a rémületét és kétségbeesését, akik lábbal tiporták Isten szent kívánalmait.
Isten törvényének ellenségei most új fogalmat kapnak az igazságról és a kötelességről. Túl későn ismerik fel, hogy a negyedik parancsolatban foglalt szombat az élő Isten pecsétje.” (A nagy küzdelem, 639–640. o., Korszakok nyomában, 568–569. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro