Az isteni segítség ígérete

„De mikor átadnak titeket, ne aggodalmaskodjatok, mi módon vagy mit szóljatok, mert megadatik néktek abban az órában, mit mondjatok.” (Mát 10,19)
„Krisztus szolgáinak nem arra kell készülniük, hogy beszédeket tartsanak, amikor hitükért bírói testület elé viszik őket. Nap mint nap kell készülniük úgy, hogy kincseket halmoznak fel szívükben: Isten Igéjének drága igazságait. Ha Krisztus tanításaival táplálkoznak, és imádság által megerősítik hitüket, akkor a Szentlélek emlékezetükbe idézi majd éppen azokat az igazságokat, melyekkel elérik az emberek szívét. Isten majd emlékezteti őket az Írások szorgalmas tanulmányozásával elnyert ismeretre pontosan akkor, amikor szükségük lesz rá.” (Counsels on Sabbath School Work [Tanácsok a szombatiskolai munkához], 40–41. o.)
„Most kell felkészülnünk a próbatétel idejére. Arra van szükségünk, hogy saját tapasztalataink legyenek, és nem függhetünk másoktól. Amikor megpróbáltatás ér, tudnunk kell, hogy nem vagyunk egyedül akkor sem, ha földi barátok nincsenek mellettünk. Fel tudjuk-e ismerni majd akkor, hogy Krisztus a támaszunk? Vissza tudunk-e emlékezni az ígéretre: »Ímé én tiveletek vagyok minden napon, a világ végezetéig.« (Mát 28,20) Körülöttünk mindenfelé lesznek, akik a pusztulásunkra törnek. Sátán és eszközei mindent megtesznek, hogy megtörjék az Istenbe és igazságába vetett hitünket. De ha szemünk kizárólag az Úr dicsőségére tekint, nincs szükségünk arra, hogy előre kigondoljuk, hogyan tegyünk bizonyságot igazságáról. (…) 
Fiatalok, érett férfi úságra kell felnőnötök, a Krisztus teljességével ékeskedő kor mértékére, hogy amikor eljön a válság, ne tudjanak elszakítani titeket erőtök Forrásától! Ha meg akarunk állni a próba idején, akkor most, a békességes időben kell élő tapasztalatot nyernünk Istennel. Most kell megtanulnunk megérteni az Ő Lelkének mély indíttatásait. Krisztus legyen számunkra minden mindenekben, az alfa és az ómega, az első és az utolsó, a kezdet és a vég.” (Review and Herald, 1892. április 26., május 3.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro