„Az odafelvalókkal törődjetek!”

„Az odafelvalókkal törődjetek, nem a földiekkel.” (Kol 3,2)
„Amikor Isten népe e világ dolgai helyett a mennyre tekint, meglátja az irgalmasságot, a jóságot és a szánalmat, amelyet Isten tanúsít az emberek iránt. Szeretete válaszadásra készteti követőit: életük megmutatja majd a körülöttük lévőknek, hogy Isten Lelkének irányítása és uralma alatt állnak, s az odafelvalókkal törődnek, nem a földiekkel.
Amikor a mennyről elmélkedünk, a legemelkedettebb gondolatoknál időzhetünk, melyek csak befogadhatók értelmünk számára, de lehetetlen, hogy felfogjuk az örökkévalóság hatalmas titkát. Ám ha egész jellemünket a mennyről való gondolkodás befolyásolja, ez felemelő hatást gyakorol értelmünkre.
Amikor arra gondolunk, hogyan jött el Krisztus a világunkba, hogy meghaljon az emberért, megértünk valamit a megváltásunkért hozott áldozatából, és meglátjuk, hogy Isten nélkül nem létezik igazi jóság és nagyság. 
Csak a Golgota keresztjéről ragyogó világosságban látjuk meg a bűn mélységét, és hogy a bűn miatt hová hullott alá az emberiség. Csak a mennyei világosságban érthetünk meg bármit is a megváltás csodájából.
Nemsokára otthon leszünk, és meghalljuk az Üdvözítő hangját, amint ezt mondja: »Küzdelmeitek véget értek. Lépjetek be Uratok örömébe!« Hallani szeretném ezeket az áldott szavakat. Dicsérni, áldani akarom Megváltónkat.
Tisztelni akarom azt, aki a trónon ül, s arra vágyom, hogy hangomat újra meg újra visszhangozzák a menny csarnokai. Isten minden segítséget és erőt megad nekünk, és akkor megízlelhetjük az eljövendő világ örömeit.” (In Heavenly Places [Mennyei helyeken], 368. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro