„Boldogok, akik megmosták ruháikat a Bárány vérében”

„Boldogok, akik megtartják az Ő parancsolatait, hogy joguk legyen az élet fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.” (Jel 22,14)
„Azt várjuk, hogy végül bejutunk a mennybe és csatlakozunk a mennyei kórushoz? Amilyen jellemmel a sírba szállunk, úgy támadunk fel. Most van a megtisztulás ideje… János látta Isten trónját, és a trón körül egy csoportot, s megkérdezte: »Kik ezek?« A válasz így hangzott: »Ezek azok, akik megmosták és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.« (Jel 7,14) Krisztus élő vizek forrásaihoz vezeti őket, és ott van az élet fája is. Olyan élet tárul fel itt előttünk, amely Isten életéhez mérhető. Nincs ott fájdalom, bánat, betegség, sem halál. Minden békés, harmonikus és szeretetteljes…
Most van itt az ideje, hogy kegyelmet és erőt kapjunk, s összekapcsolva emberi erőfeszítéseinkkel, igaz jellemet formálhassunk az örök életre. Ha ezt tesszük, tapasztaljuk, hogy Isten angyalai szolgálnak minket. Isten örökösei és Krisztus örököstársai leszünk. Amikor az utolsó trombitaszó felharsan, a halottakat Isten előhívja börtönükből, és az élők egy pillanat alatt elváltoznak, a halhatatlan dicsőség koronáját helyezik majd a győztesek fejére.
A gyöngykapuk feltárulnak azok előtt, akik megtartották az igazságot. A küzdelem véget ért. »Jöjjetek, Atyámnak áldottai, örököljétek az országot, amely tinéktek készíttetett a világ alapítása óta.« (Mát 25,34) Szeretnénk elnyerni ezt az áldást? Én igen, és hiszem, hogy te is. Bárcsak Isten segítene neked, hogy megharcolhasd az élet csatáit, és győzelmet arass nap mint nap, s végül azok között legyél, akik beléphetnek a mennybe. Szeresd Jézust… Ne utasítsd vissza az Üdvözítőt, mert végtelen árat fi zetett érted. Látom Jézus szeplőtlen szépségét, és azt szeretném, ha te is meglátnád.” (In Heavenly Places [Mennyei helyeken], 369. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro