Isten gyermekeinek boldogsága

„Boldog ember az, aki a kísértésben kitart; mert minekutána megpróbáltatott, elveszi az életnek koronáját, amit az Úr ígért az Őt szeretőknek.” (Jak 1,12)
„Láttam, hogy nagyon sok angyal dicsőséges koronákat hoz a városból, koronát minden szentnek, rajta a nevével. Amint Jézus elkérte a koronákat, az angyalok átadták Neki, és a szeretett Jézus saját kezével helyezte a koronákat a szentek fejére. Ugyanígy hozták el az angyalok a hárfákat is, és Jézus azokat is a szenteknek adta. Az angyalok vezetésével minden hang hálás, boldog dicséretben csendült fel, és minden kéz rátermetten játszott a hárfák húrjain, gazdag és tökéletes dallamot… A városban minden szemet gyönyörködtető volt. Jézus megváltott szentjeire nézett, arcuk ragyogott a dicsőségtől. A Megváltó így szólt hozzájuk: »Látom lelkem szenvedésének gyümölcsét, és elégedett vagyok. Ez a mérhetetlen dicsőség örökké a tiétek. Szomorúságotok véget ért. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem kiáltás, és nem lesz több fájdalom sem…« Majd láttam, amint Jézus az élet fájához vezette népét… Az élet fájának csodálatos gyümölcséből a szentek szabadon vehettek. A városban volt a dicsőséges királyi szék, amelyből az élet vizének kristálytiszta folyója áradt, s partján gyümölcsöt termő, gyönyörű fák voltak, és az élet fája… 
A nyelv túl erőtlen, hogy megkísérelje a menny leírását. Amint elvonult előttem a tündöklő fény és dicsőség, letettem a tollat és felkiáltottam: »Ó, micsoda szeretet! Milyen csodálatra méltó szeretet! A legemelkedettebb nyelv sem képes leírni a menny dicsőségét és az Üdvözítő szeretetének egyedülálló mélységeit.«” (The Story of Redemption [A megváltás története], 413–414. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro