Isten minden cselekedetet megítél

„Mert minden cselekedetet az Isten ítéletre előhoz, minden titkos dologgal, akár jó, akár gonosz legyen az.” (Préd 12,16)
„A fényképész művészete pusztán belevési a hasonlóságot a romlandó anyagba, de az élet mennyei feljegyzéseiben a jellem hűségesen kiábrázolódik, és ez a feljegyzés soha nem törlődhet, csak az elfedező Áldozat vére által. (…) Isten angyalai éppoly pontosan felveszik a jellem dagerrotípiáját, képét, ahogyan a művész az emberi vonások hasonlóságát, és ebből ítéltetünk meg! (…)
Amikor mennyei ítélők ülnek le és könyvek nyittatának meg, az emberek nem úgy jelennek majd meg, mint emberi szemek és véges ítélők előtt. Akkor a titkos bűnök felszínre kerülnek. Indítékok és szándékok, amelyek eddig rejtve voltak a szív sötétjében, most mindenki előtt nyilvánvalóvá válnak. (…) Minden megjelenik, mint valódi életkép. (…) Abban az ünnepélyes órában a férj hűtlensége feltárul a feleség előtt, és a feleség hűtlensége a férj előtt. A szülők meglátják, milyen gyermekeik jelleme, és a gyermekek is látni fogják szüleik életében a hibákat és tévedéseket. Aki megrabolta szomszédját azzal, hogy hamis színben tüntette fel magát, nem menekül meg ebül szerzett jószágaival. Istennek pontos feljegyzései vannak könyveiben minden igazságtalan elszámolásról és minden becstelen ügyletről. (…)
Az emlékezet igazi és eleven lesz a bűnös kárhoztatásakor, aki ama napon könnyűnek találtatik. Az értelem felidézi a múlt minden gondolatát és cselekedetét: az egész élet kivetül, mint a fi lm a mozivásznon.” (Review and Herald, 1884. január 1., november 4.; 1886. február 12.; 1888. március 27.; 1891. január 13.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro