Jutalom és büntetés

„Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, amely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.” (Mát 25,34)
„Az Üdvözítő elénk tárja az utolsó ítélet jelenetét, amikor majd jutalmat ad a jobb keze felől állóknak, és kárhoztató ítéletet mond a bal kezénél állók felett. Az igazakat úgy mutatják be, mint akik csodálkoznak azon, hogy tetteikért most olyan csodálatos jutalomban részesülnek. Szívükben él Krisztus, a Szentlélek hatja át őket, tudatos erőfeszítésük nélkül. Szolgálták Krisztust szentjei személyében, így biztos a jutalmuk. De nem a jutalomra néztek, annak várása egyáltalán nem szerepelt indítékaik között. Amit tettek, Krisztus és felebarátaik iránti szeretetből tették. Krisztus azonosítja magát a szenvedő emberiséggel, és minden cselekedetüket, amit az emberek iránti együttérzésből és részvétből tettek, úgy számítja be, mintha Vele tették volna…
Alázatosan meg kell becsülnünk a mennyei jutalmat, értékelnünk kell az áldás ígéretét. De tökéletes bizalommal kell viseltetnünk Jézus Krisztus iránt, és el kell hinnünk, hogy cselekedeteink szerint jutalmaz majd minket. Isten ajándéka az örök élet, de Jézus nem akarja, hogy a jutalom miatt aggódjunk. Ő azt kívánja, hogy cselekedjük Isten akaratát, mert ez a helyes, tekintet nélkül mindarra, amit nyerhetünk…
Azok nyernek majd bőséges jutalmat, akik a szegényekért, az árvákért, azelnyomottakért munkálkodtak, gyengéd szeretettel. Akik szelíd és alázatos lelkülettel, krisztusi lelkülettel sok apró dolgot tesznek, hogy segítsenek a körülöttük élőkön, és ezért semmit sem várnak cserébe, végül meglepődnek, mert Krisztus észrevett minden szót, amivel a csüggedőt vigasztalták, és látta a szegények megsegítésére adott legkisebb ajándékot is, ami az adományozó részéről önmegtagadást igényelt. Az Úr mértéket vesz a lelkületről, és aszerint jutalmaz. Az Úr előtt a tiszta, alázatos, szeretetteljes gyermeki lelkület teszi értékessé az áldozatot.” (Review and Herald, 1894. július 3.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro