Látni fogjuk a Királyt

„A királyt ékességében látják szemeid; látnak széles országot.” (Ésa 33,17)
„Ha látni akarjuk a mennyei Királyt az Ő szépségében, arra érdemesen kell élnünk. Fel kell nőnünk, el kell hagynunk gyerekes elképzeléseinket. Amikor provokáció ér bennünket, ne szóljunk. Ezek azok az alkalmak, amikor a hallgatás ékesszólás. Türelmet, kedvességet és megbocsátást kell tanúsítanunk, amelyek nyomán Isten fi ainak és leányainak nevezhetnek minket.
Bíznunk kell Jézusban, hinnünk kell Őbenne, Őrá kell építenünk. Jézus nyomdokain kell járnunk. »Ha valaki énutánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel a keresztjét mindennap, és kövessen engem.« (Luk 9,23) Lehet súlyos kereszt hallgatni, amikor hallgatni kell. Ez fájdalmas lehet, de hadd biztosítsalak téged, hogy a hallgatás eredményesebb a gonosz legyőzésében, mint a dühös szavak vihara.
Itt, ebben a világban kell megtanulnunk, milyenek legyünk, hogy helyünk lehessen a mennyei csarnokokban. Meg kell tanulnunk a leckéket, amelyeket Krisztus meg akar tanítani nekünk, hogy felkészülhessünk a menny magasabb iskolájára, ahol az Üdvözítő az élet folyója mellett vezet bennünket, és sok olyan dolgot elmond, amit itt nem tudtunk megérteni… Látni fogjuk Isten dicsőségét, ahogyan itt soha nem láttuk. Csak egy pillantást vethetünk ma a dicsőségre, mert nem járunk az Úr után, hogy megismerjük Őt.” (In Heavenly Places [Mennyei helyeken], 365. o.)
„Minden helyes elv, a földi iskolában megtanult minden igazság éppúgy előrevisz bennünket, mintha a mennyei iskolában sajátítottuk volna el. Ahogy Krisztus járt és beszélgetett tanítványaival e földi szolgálata során, úgy fog bennünket is tanítani a mennyei iskolában. Olyan igazságokat nyilatkoztat ki előttünk, amelyek ebben az életben rejtett titkok maradnak a bűntől meggyengült emberi értelem korlátai miatt. A mennyei iskolában lehetőségünk lesz arra, hogy lépésről lépésre eljussunk a tudás legmagasabb csúcsára. A mennyei Király gyermekeiként örökké a királyi család tagjaival lakozunk majd, s látni fogjuk a Királyt szeplőtelen szépségében.” (Counsels to Parents, Teachers and Students [Tanácsok szülőknek, tanároknak és diákoknak], 208–209. o.)
„Régóta várunk, reménységünk mégse halványuljon el. Ha meglátjuk a Királyt az Ő szépségében, örökre áldottak leszünk.” (Bizonyságtételek VIII., 253. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro