Tanulmányozzuk a szentély bibliai tanítását!

„És mondta nékem: Kétezer és háromszáz estvéig és reggelig, azután kiderül a szenthely igazsága.” (Dán 8,14)
„Szorgalmasan kell tanulmányoznunk a próféciákat, nem szabad nyugodnunk, míg igaz ismereteink lesznek a szentélyről, amely Dániel és János látomásaiban nyilatkozik meg. Ez a bibliai tanítás nagy világosságot áraszt jelenlegi helyzetünkre és munkánkra, s félreérthetetlen bizonyítékát adja, hogy Isten vezetett bennünket múltbeli tapasztalatainkban. Ez magyarázza 1844-es csalódásunkat, és megmutatja, hogy a megtisztítandó szentély nem a Földön van, ahogyan feltételeztük, hanem Krisztus akkor lépett be a mennyei szentély legszentebb részébe, a szentek szentjébe, és ott végzi papi hivatalának befejező művét, a Dániel prófétához intézett szavak beteljesedéseként.
A 2300 nap akkor kezdődött, amikor Artaxerxes Jeruzsálem helyreállítására és felépítésére vonatkozó rendelete hatályba lépett: i. e. 457 őszén. Ez a kiindulópont a Dán 9,25–27 próféciájának valamennyi eseményével tökéletes összhangban van. A hetven hét, azaz 490 év főként a zsidó népre vonatkozik. Ennek az időszaknak a lejártakor Krisztus tanítványainak üldözésével a nemzet megpecsételte Krisztustól való elvettetését, s az apostolok a pogányokhoz fordultak i. sz. 34-ben. A 2300-ból 490 év akkor ért véget, és visszamaradt 1810 év. Időszámításunk szerint 34-től 1810 év 1844-ig terjed.
Az angyal ezt mondta: »…megtisztíttatik a szentély.« Hitünk az első, második és harmadik angyal üzenetére vonatkozóan helyes volt. A nagy útjelzők, amelyek mellett elhaladtunk, mozdíthatatlanok.
A sötétség seregei megpróbálják letörni őket talapzataikról, és azt gondolhatják, hogy ez sikerült nekik. De valójában szilárdan állnak az igazság oszlopai, mint az örök hegyek, amelyeket a Sátán seregeivel egyesített összes emberi erőfeszítés sem képes elmozdítani. Sokat kell tanulnunk és állandóan kutatnunk kell az Írásokat, hogy lássuk, így vannak-e ezek a dolgok.” (Faith I Live By [Hit, amely által élek], 208. o.)

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro