Öröm az igében

Devoțional zilnic 17 aprilie 2019

„Ha szavaidat hallattad, én élveztem azokat; a te szavaid örömömre váltak nékem és szívemnek vígasságára; mert a te nevedről neveztetem oh Uram, Seregeknek Istene.” (Jer 15:16)

Állandóan szükségünk van a türelemre, a kedvességre, az önmegtagadásra és az önfeláldozásra, ha a Biblia vallását gyakoroljuk. Ha azonban Isten Igéjének alapelvei beépülnek életünkbe, mindennel, amit teszünk, minden szavunkkal, minden apró-cseprő tettünkkel arról teszünk bizonyságot, hogy Jézus Krisztus tulajdonai vagyunk s hogy még gondolatainkat is foglyul ejtette. Életünk a jó szolgálatában fog állni, mert a Szentlélek Isten dolgaival tölti be elménket. Krisztus vallását fogjuk gyakorolni, mert akaratunk tökéletes összhangban lesz Isten akaratával.

Szomorú, hogy néhányan, akik az igaz vallás birtokosainak vallják magukat, mellőzik az Útmutatót, melyet Isten adott, hogy mutassa a menny felé vezető utat. Talán olvassák a Bibliát, de csupán úgy olvassák Isten Szavát, mintha azok emberi toll által papírravetett szavak volnának, melyek többletismeretet adnak. Ha csak beszélnek az igazságról, az nem fogja kielégíteni a hallgatót. Az ilyen emberek – bár azt vallják, hogy Istenért dolgoznak – azt hallanák Krisztus ajkáról, ha köztük volna, hogy: „Tévelyegtek, mivelhogy nem ismeritek sem az írásokat, sem az Istennek hatalmát.” (Mt 22:29) Az ilyen emberek nem tudhatják, mit jelent az igazi vallás.

Krisztus így szólt: „a beszédek, amelyeket én szólok néktek, lélek és élet.” (Jn 6:63) Jeremiás ezekkel a szavakkal vall Isten Igéjéről: „Ha szavaidat hallattad, én élveztem azokat; a te szavaid örömömre váltak nékem és szívemnek vígasságára.” Isten szavában isteni gyógyítás rejlik, melyet az úgynevezett bölcsek és okosok nem tapasztalnak meg, de a kisdedeknek kijelentetik. „A te beszéded megnyilatkozása világosságot ad, és oktatja az együgyűeket.” (Zsolt 119:130) Ha szívünkben őrizzük ezt az Igét, akkor az elménk kincstárává válik, melyből új és régi dolgokat hozhatunk elő. Nem találunk többé örömet abban, hogy a világi, hétköznapi dolgok felett gondolkozzunk, hanem ezt mondjuk: „Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága.” (105. vers) (Review and Herald, 1897. május 4.)

Ellen G. White

Ai mai putea citi si aceste materiale:

Frate de sânge cu Iuda Iscarioteanul

  „Poate orb pe orb să călăuzească? Nu vor cădea amândoi în groapă? Nu este ucenic mai presus decât învăţătorul său; dar orice ucenic desăvârşit va fi ca învăţătorul său.” (Luca 6:39) Este Vinerea Mare. Cu peste 2.000 de ani în urmă, un om a luat o decizie în inima sa, care avea să schimbe cursul istoriei, atât a umanităţii, cât și a istoriei sale personale. „Ești o Iudă!” i se spune astăzi celui care repetă greșelile strămoșului său din Israelul antic. Iuda Iscarioteanul, căci despre el vorbim, reprezentant al tipologiei isteţului subversiv și trădător, este condamnat pe vecie să sufere oprobriul istoriei pentru oricât ar ţine ea. Portretul său a părăsit cercul credincioșilor și a intrat în mentalul colectiv, unde nimeni nu caută să îl înţeleagă deplin. Ideea că am putea împărţi trăsături de caracter cu acest personaj care L-a trădat pe Iisus nu încape în imaginaţia colectivă. Nimeni nu vrea să fie ca el sau să aibă prieteni ca el. Cu toate acestea, „umanitatea sa era perfect autentică și este absolut identică cu a noastră, (…) iar personalitatea sa relevă o condiţie mentală foarte similară conștiinţei obișnuite a oamenilor de azi”, apreciază profesorul Uraguchi, de la Universitatea de…

Semnele Timpului.ro